خرید اشتراک

اشتراک وی آی پی

همین حالا عضو شوید و لذت ترید ارزهای دیجیتال را با ما تجربه کنید

پس از ثبت نام تمام نتایج گذشته سیگنال های پرشین الیت قابل مشاهده می باشد

سیگنال خارجی
اندیکاتور
بایننس
مشاوره

دولت ایران تأمین برق دکل‌های استخراج ارز دیجیتال قانونی کشور را قطع می‌کند.

دولت ایران تأمین برق دکل‌های استخراج ارز دیجیتال قانونی کشور را قطع می‌کند. برای سال‌ها، این کشور یارانه‌های زیادی برای تولید برق خود داده که منجر به قیمت‌های بسیار پایین شده و اکنون ادعا می‌کند که این کار منجر به وضعیتی ناپایدار شده است. 

دولت ایران تأمین برق دکل‌های استخراج ارز دیجیتال قانونی کشور را قطع می‌کند.

دولت ایران تأمین برق دکل‌های استخراج ارز دیجیتال قانونی کشور را قطع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری داخلی ارز دیجیتال، روز قبل، رجبی مشهدی، سخنگوی وزارت نیرو ایران گفت که این نهاد برق تمام شرکت‌های ماینینگ کریپتو با مجوز کشور را تا ابتدای تیرماه قطع خواهد کرد. مشهدی با اشاره به پیش‌بینی کسری برق از فصل پیک تابستان چنین گفت: 

« در حال حاضر 118 مرکز مجاز استخراج ارز دیجیتال در کشور وجود دارد که باید از ابتدای تیرماه برق خود را از شبکه سراسری قطع کنند. »

وی افزود: 

« در هفته گذشته میزان مصرف برق کشور در زمان پیک مصرف، 62500 مگاوات بوده که بی‌سابقه است. این عدد، رقم قابل توجهی است. بر اساس پیش‌بینی‌ها، نیاز مصرفی این هفته از 63000 مگاوات فراتر خواهد رفت و به این معنا می‌باشد که باید عرضه برق را محدود کنیم. »

این اقدام پس از این صورت گرفت که وزارت نیروی کشور ایران، افزایش ناامیدکننده 1.2 گیگاوات (GW) ظرفیت تولید برق خود را در سال 2021 گزارش داد. این میزان بسیار کم‌تر از افزایش پیش‌بینی شده 3.5 گیگاوات بود که منجر به کسری مصرف برق شد.

ایران به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، فاقد سرمایه‌گذاری مورد نیاز در ظرفیت تولید برق و گاز طبیعی است تا بتواند با میزان مصرف همگام شود. از سوی دیگر، تقاضا تا حدودی به دلیل قیمت بسیار پایین برق در کشور افزایش یافته است. متوسط هزینه برق خانگی در ایران به ازای هر کیلووات ساعت 0.005 دلار است، در حالی که این میزان در هر کیلووات ساعت در همسایه خود عراق معادل 0.024 دلار و در ایالت متحده برابر 0.159 دلار در هر کیلووات ساعت است. 

دولت ایران به دلایل اقتصادی و سیاسی، سالانه بیش از 60 میلیارد دلار صرف یارانه‌های غیرمستقیم جهت کاهش قیمت برق می‌کند.

طبق اعلام دانشگاه کمبریج، ایران 0.12 درصد از نرخ هش شبکه بیت کوین (BTC) را به خود اختصاص داده است و قبلاً در بین ده کشور برتر جهان از نظر بهره‌وری استخراج بیت کوین قرار داشت. با این حال، تا حدی به دلیل کمبود شدید برق در تابستان سال 2021 سهم این کشور از بازار ماینینگ بیت کوین از اوج چهار درصدی در سال‌های قبل، کاهش یافته است. 

منبع : کوین تلگراف با کمی تغییر


نام صرافی تخفیف کارمزد لینک ثبت نام
کوینکس
coinex
دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوکوین
kucoin
دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
اوکی اکسچنج خارجی
okexen
دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
اوکی اکسچنج ایرانی
okexfa
دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
اشتراک گذاری

دیدگاه شما

اولین دیدگاه را شما ارسال نمایید.