خرید اشتراک

اشتراک وی آی پی

همین حالا عضو شوید و لذت ترید ارزهای دیجیتال را با ما تجربه کنید

پس از ثبت نام تمام نتایج گذشته سیگنال های پرشین الیت قابل مشاهده می باشد

سیگنال خارجی
اندیکاتور
بایننس
مشاوره

نکات مهمی که تریدرهای تازه ‌کار باید بدانند

نکات مهمی که تریدرهای تازه ‌کار باید بدانند

نکات مهمی که تریدرهای تازه‌ کار باید بدانند

 تعداد افرادی که از معاملات فعال در بازارهای مالی، امرار معاش می کنند همچنان در حال افزایش است. چه یک تریدر حرفه ای باشید که  برای یک شرکت کارگزاری یا بانک کار می‌کند با برای خود و در خانه ترید کنید پاداش شما می تواند قابل توجه باشد. اگر شما جزو تریدرهای تازه کار هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا چند نکته مهم را به شما بگوییم. این نکات به شما کمک می کنند تا آرزوهای معاملاتی خود را برآورده کنید.

 زمان درست ترید را یاد بگیرید

  اولین عنصر کلیدی برای موفقیت تریدرهای تازه کار، تشخیص زمانی است که برای آنها و برای بازاری که در آن فعالیت می کنند مناسب است. مثلا اگر شما یک تریدر تازه کار هستید و فکر می کنید می توانید به طور منظم و برای دوره های طولانی، بعد از روزهای کاری سخت، معامله کنید به احتمال زیاد از نتیجه کار خود ناامید خواهید شد.

image

تریدرهای تازه کار باید قبل از هرچیز، زمان درست ترید کردن را درک کنند

زمان مناسب برای انواع ترید، متفاوت است اما مثلا برای اینکه یک معامله گر کوتاه مدتِ موفق باشید، به یک دوره حداقل 3 ساعته در هر روز نیاز دارید تا بتوانید کاملاً خود را با کار ترید وفق دهید. برای تریدرهای تازه کاری که در خانه معامله می کنند، بهتر است زمان معامله به راحتی متناسب با روال روزانه و سبک زندگی خانوادگی آنها باشد. بهترین شیوه این است که 45 تا 60 دقیقه قبل از باز شدن بازار در محل کار خود، حاضر شوید تا برای شروع معاملات روزانه آماده باشید. البته برخی از تریدرهای بازارهای سهام عقیده دارند  90 تا 120  دقیقه پایانی بازار، برای ترید مناسب تر است.

 

 

  جنبه دیگری از زمان بندی است که اگر تریدر روزانه هستید مهم است که سعی نکنید تمام روز و هر روز معامله کنید. برای تجدید قوا باید مرخصی بگیرید. بهترین زمان برای استراحت، زمانی است که فعالیت بازار به پایین‌ترین حد خود می‌رسد. معمولاً این اتفاق در بازارهای جهانی، درست قبل از عید پاک، در هفته‌های اول جولای و یک یا دو هفته در هر طرف کریسمس رخ می‌دهد.

  بهترین تجهیزات معامله گری را برای خود فراهم کنید

  فشار کاریِ ترید کردن زیاد است و مطمئنا هیچ تریدری نمی‌خواهد با رایانه‌های کند و سیستم‌عامل یا شبکه اینترنتیِ سطح پایین، دست و پنجه نرم کنید. چنین حواس‌پرتی‌هایی باعث می‌شود که کارکرد مؤثر تریدر، افت شدید پیدا کند. پس شما فقط باید از با‌کیفیت ترین داده های قیمت گذاری و بهترین و مطمئن ترین سیستم ها برای ورود به بازار استفاده کنید. در غیر این صورت احتمال موفقیت شما ضعیف خواهد بود.

image

انتخاب تجهیزات مناسب برای ترید، تاثیر زیادی در موفقیت تریدرهای تازه کار دارد

  نرم افزارهای مورد استفاده در ترید را کاملا یاد بگیرید

  یک معامله گر موفق، دقیقاً می داند که نرم افزار هایی که استفاده می‌کند چه کاربردها و امکاناتی دارند. تریدرهای تازه کار نیز باید برای بالا بردن سرعت و مهارت خود در ورود، اصلاح و لغو سفارشات، با نرم افزارهای کاربردی خود به اندازه کافی تمرین کنند.

  در بازارهای مالیِ نزدیک به خود بمانید (این توصیه برای بازار سهام است)

  درک احساسات بازار، یک جنبه حیاتی در ترید است. آگاهی از اتفاقاتی که در بازار مالی کشور شما می افتد به اندازه کافی دشوار است پس اگر در یک بازار مالی دیگر با موقعیت مکانی و زمان متفاوت از محل زندگی خود، فعالیت کنید کار را بیشتر و بیشتر برای خود سخت می‌کنید.

  قوانین بازار را بدانید و به آنها پایبند باشید

  قبل از تبدیل شدن به یک معامله گر فعال، مهم است که قوانین بازاری که در آن معامله می کنید را کاملاً درک کنید. در برخی از کشورهای غربی، تریدرهای تازه کارِ بازار سهام به دلیل معاملات نامنظم مورد مواخذه سازمان ASIC قرار می‌گیرند. بنابراین اگر در این گونه کشورها سکونت دارید باید اطمینان حاصل کنید که هر سفارشی که می‌دهید، صرف نظر از اینکه چه حجمی دارد، با قوانین بازار مطابقت داشته باشد. همچنین کارگزار شما باید بتواند در مورد هر سوالی که در مورد قوانین بازار دارید به شما کمک کند.

 

  از اهداف کوچک شروع کنید

  اگر در زمانی که هنوز جزو تریدر های تازه کار هستید، بسیار بزرگ معامله کنید شاید بهایی سنگین برای این کار پرداخت کنید. تا زمانی که نسبت برد به باخت معقولی در معاملات خود به دست نیاورده اید، خجالت نکشید اگر در هر معامله فقط چند دلار ریسک می کنید.

image

اهداف اولیه تریدرهای تازه کار، باید کوچک و دست یافتنی باشند

  ریسک خود را پخش کنید

  تنها بر روی یک نوع دارایی خاص ریسک نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که ترید کوتاه مدت چیزی بیش از یک مکمل برای استراتژی های سرمایه گذاری بلند مدت شما نیست. پس زیاد سرمایه خود را برای ترید های سریع و حجمی (مانند اسکلپ کردن) صرف نکنید.

 

  همه تریدرهای تازه کار باید از اهرم، دوری کنند

  اهرم Leverage)) اغلب به عنوان راه حلی برای بالا بردن سریع بازده معامله گران و سرمایه گذاران، تبلیغ می شود. استفاده از اهرم به طور گسترده، روند معاملات را پیچیده می کند و فشار را بر شما افزایش می دهد. در نهایت، خطر کال مارجین شدن را به شدت افزایش می‌دهد.  

حتی در مقادیر نسبتاً کمِ اهرم، چارچوب زمانی‌ استفاده از آن را  محدود کنید تا به استفاده از اهرم در معاملات خود عادت نکنید. تریدرهای تازه کار به چنین حواس پرتی ای نیاز ندارید. تازه کارها همچنین باید بدانند که از محصولاتی مانند CFD ها دوری کنند زیرا میزان ریسک معامله این گونه محصولات بسیار بالاست.

  اهرم تنها زمانی مفید است که شما واقعاً بدانید چه کاری انجام می‌دهید. حتی در آن حالت نیز  توصیه  این است که برای به حداقل رساندن ریسک ناشی از اهرم باید طوری از آن استفاده کنید که در هر معامله کمتر از 5% سرمایه شما را درگیر کند.

image

تریدرهای تازه کار نباید از اهرم در معاملات خود استفاده کنند

  اجازه ندهید کارمزدهای معاملاتی، شما را نابود کنند

  در حال معاملات بزرگ یا کوچک باشید باید به کارمزدهای معاملاتی توجه کنید. یک معامله گر کوتاه مدت سودهای نسبتاً کمی کسب می کند و  هزینه های بالای کارمزدها ممکن است  به سرعت سودهایی  را که آنها را به سختی به دست آورده اید پاک کند. دلیل اصلیِ اینکه بسیاری از معامله گران بورس به سمت بازارهای مشتقه تمایل پیدا می‌کنند کارمزدهای بالاتر در بازار سهام است. اگر بتوانید کارگزاری هایی با  کارمزد مناسب پیدا کنید دیگر نیازی نیست ریسک‌های بالاتر اوراق مشتقه را متحمل شوید.

 

  برای نرم افزار های معاملاتیِ پیچیده، پول پرداخت نکنید

  گاها تریدرهای تازه کاری را می‌توان دید که نیمی از سرمایه قابل سرمایه گذاری خود را صرف بسته های نرم افزاری کرده اند.  ظاهراً این نرم افزارها به آنها یک سری امکانات خاص می دهند. این کار اصلا لازم نیست زیرا اغلب تریدرهای موفق از نرم افزارهای رایگان موجود در بازار برای ترید استفاده می‌کنند. مشاوره گرفتن مداوم از کسی که بازی را می شناسد بسیار خوب است و به شما کمک می کند در چنین دام هایی گرفتار نشوید.

  شاخص های کلیدی بازار را به دقت زیر نظر داشته باشید

  حرکت‌های تند در شاخص‌های کلیدی می‌تواند سبب تغییرات آنی در تمایل معامله‌گران و تغییر در میزان ریسک پذیری آنها شود. این امر به ویژه زمانی مهم است که بازار برای مدت ها خود را آماده کرده که یک حمایت یا مقاومت خاص را بشکند و در یک روز خاص، انگار زمان موعود فرا رسیده است و همه منتظر حرکات شارپ و بلند از بازار هستند.

image

لزوم شناخت و بررسی شاخص های کلیدی بازار

  در بازارهای با نقدینگی بالا ترید کنید

 بازار های پویا و پر از نقدینگی، بهترین مکان برای معامله هستند اما متاسفانه بسیاری از تریدرهای تازه کار، خود را گرفتار بازارهای با نقدینگی کم می کنند. هر چه نقدینگی کمتر باشد اسپرد ها و کارمزدهای معاملاتی، گسترده تر می‌شوند. این بازارها حرکات کند و خسته کننده ای دارند و مگر فوق العاده خوش شانس باشید وگرنه در آنها موفق نمی‌شوید.

  اخبار را به  سرعت دریافت و درک کنید

  بخش عمده ای از بازار از جریان اخبار در طول روز ناشی می شود. همیشه از تمام اطلاعیه های روز آگاه باشید. سعی کنید اخبار شرکت های بزرگ و تاثیر گذار بر بازار را دنبال کنید. هر خبری را که می‌خوانید باید از خود بپرسید: این خبر چه تاثیری بر بازار می‌گذارد؟

  موقعیت های معاملاتی خود را به یاد داشته باشید

  معامله‌گران موفق، همیشه دقیقاً می‌دانند که کدام دارایی ها و چه حجمی از آنها را خریده اند؟ چه قیمت‌های برای آنها پرداخت شده و در چه قیمت هایی، این دارایی ها قرار است فروخته شده و نقد شوند.

 

دامنه تنوع دارایی های خریداری شده را خیلی وسیع نکنید

برخی از تریدرهای تازه کار از دارایی های مختلف و زیاد به تعداد کم خرید می کنند. این شیوه سرمایه گذاری کاملا اشتباه است زیرا دامنه دارایی ها بسیار وسیع می‌شود و معمولا درصد زیادی از دارایی های خریداری شده هیچ سودی نمی کنند. علاوه بر این به دلیل تقسیم سرمایه به تکه های ریز حتی اگر در بین دارایی های انتخاب شده، گزینه های پر سودی هم قرار داشته باشند سودی که تریدر از آنها عایدش می شود ناچیز خواهد بود.

image

تریدرهای تازه کار در بازار ارزهای دیجیتال نباید بیش از حد توکن های متنوع بخرند

 دلیل این نوع سرمایه گذاری و معامله کردن برداشت اشتباه از مفهوم تشکیل سبد سرمایه گذاری است. مثلا در یک سبد سرمایه گذاریِ ارز دیجیتال، نیاز نیست ده ها توکن و شِت کوین وجود داشته باشند بلکه می توانید با گلچین ارزهای دیجیتال و اختصاص بیشتر سرمایه به آنها سودهای بزرگتری را عاید خود کنید.

 

  پست خود را ترک نکنید (توصیه به تریدرهای روزانه)

اگر تریدر روزانه هستید باید بدانید که تریدر های موفقِ روزانه  تا زمانی که موقعیت‌های باز داشته باشند، به صفحه مانیتور خود می‌چسبند. آنها در حال تهیه میان وعده، تماس تلفنی یا بیرون رفتن برای یک فنجان قهوه نیستند.

 

 

روند ها را با خود دوست کنید

 به عنوان یک معامله گر،  باید روی دارایی هایی که در حال افزایش هستند تمرکز کنید. هدف این است که یک دارایی را زودتر بخرید و در حین رشد قیمت، آن را نگه دارید و زود آنها را نفروشید.  دارایی های خود را به سه یا چهار بخش تقسیم کنید تا در صورت نیاز، بخشی از آن ها را بفروشید و سود کسب کنید و در عین حال مقداری را برای کسب سود های بزرگتر حفظ کنید. در بازار ارز دیجیتال اگر توکن هایی را خریداری می کنید که به شدت کاهش یافته اند و به دنبال جهش قیمت هستید، این کار را با نهایت دقت انجام دهید. در بسیاری از موارد متوجه می شوید که توکن ها به دلیلی ضعیف شده اند و شاید علی رغم افت قیمت، نتوانند دوباره رشد کنند.

image

دوستی با روند های بازار و ترید در جهت روند یکی از رازهای موفقیت در تریدری است

  مثل یک ماهی فکر کنید نه مثل یک سنگ

  یک معامله گر موفق همیشه با روند بازار حرکت می کند، نه اینکه در مقابل آن بایستد. بنابراین اگر بازار، شروع به معکوس شدن کرد باید سریعاً آن را دنبال کنید. البته مفهوم روند در سبک های مختلف تحلیل تکنیکال متفاوت است. در برخی از سبک های پرایس اکشن هرگاه سه کندل همرنگ متوالی داشته باشید یک روند را در نمودار پیدا کرده اید.

 

  تعصب را کنار بگذارید

  به یاد داشته باشید که فرضیه های شما در مورد اینکه بازار به چه سمتی حرکت می کند، تنها یک فرضیه هستند. آنها می توانند درست یا کاملاً پرت و اشتباه باشند. معامله گران خوب در مورد نظریات و تحلیل های خود منعطف هستند و هیچ تعصبی روی آنها ندارند اگر متوجه شوند که جهت بازار را اشتباه پیش بینی کرده اند به سرعت با واقعیت جدید بازار، خود را وفق می‌دهند. آنها به دنبال سود بردن از معاملات خود در هر جهت ممکن هستند.

 

  در انزوا معامله نکنید

  اگر می خواهید یک معامله گر خانگی باشید، ایده خوبی است که یک یا دو دوست معامله گر با شما کار کنند. به عنوان یک گروه، وضعیت بهتری برای مشاهده روندهای بازار، شناسایی نقاط مهم معاملاتی و بحث در مورد پیامدهای تصمیمات خواهید داشت.

از ابزارهای کمکی استفاده کنید( خرید سیگنال ارز دیجیتال و اندیکاتور ترید)

اگر فکر می‌کنید به تنهایی از عهده کار تریدری برمی آید و باید  تحلیل بازار، بررسی اخبار، نوشتن ژورنال معاملاتی و ترید در بازار را خود به تنهایی انجام دهید باید بگوییم که کاملا در اشتباهید. باید در بخشی از فرایند ترید از دیگران نیز کمک بخواهید. یکی از انواع این کمک ها استفاده از سیگنال های ترید است.

image

خرید سیگنال ارز دیجیتال از منابع معتبر یک ابزار کمکی و مفید برای تریدرهای تازه کار بازار کریپتوکارنسی

در بازار کریپتو اگر یک منبع معتبر مانند سایت پرشین الیت برای خرید سیگنال ارز دیجیتال پیدا کنید به صورت موثر روی نقاط مهم بازار متمرکز خواهید شد. در این صورت بازدهی و سوددهی شما به میزان زیادی افزایش خواهد داشت. این گفتۀ ما نیست بلکه تریدر هایی که از این خدمات استفاده کرده اند به فواید آن اعتراف می‌کنند. پرشین الیت علاوه بر سیگنال ارز دیجیتال، یک مرجع معتبر برای خرید اندیکاتور ترید نیز هست.

  با یک زمین شناس، دوست شوید (توصیه برای معامله گرانِ بورس اوراق بهادار استرالیا)

  اگر در حال معامله در بازار استرالیا هستید، دانش زمین شناسی برای شما بسیار مفید است. بخش منابع، بهترین سهام معاملاتی استرالیا  را تشکیل می دهند. پس لازم است که که دانش خود را در زمینه زمین شناسی و بررسی گزارش های شرکت های منابع، بالا ببرید یا اینکه حداقل با یک زمین شناس ماهر در ارتباط باشید که بتواند در تحلیل آینده سهام به شما کمک کند.

  چند شاخص تکنیکال برتر را برای خود گلچین و از آنها استفاده کنید

 تحلیل تکنیکال، مفیدترین ابزار کمکی برای تریدرهای تازه کار و یک حوزه کلیدی برای مهارت آموزی است. چند کتاب در مورد تحلیل تکنیکال بیابید و نحوه استفاده از شاخص های مناسب حرکت قیمت مانند میانگین متحرک، MACD یا استوکاستیک را یاد بگیرید.

 

برای شب، معاملات خود را باز نگذارید (توصیه به تریدرهای تازه کارِ روزانه)

  اگرچه نگه داشتن موقعیت ها برای شب ها نیز می تواند یک استراتژی سودآور برای تریدر های حرفه ای باشد ولی اگر جزو تریدرهای تازه کار هستید که به صورت روزانه ترید می‌کنید معاملات خود را برای شب باز نگه ندارید. دلیل این توصیه این است که در ترید روزانه خصوصا در کارگزاری های فارکس، اسپرد شبانه چندین برابر اسپرد معمولی است و ممکن است سبب بسته شدن معاملات با زیان شود. 

image

ترید شبانه یا باز گذاشتن موقعیت های معاملاتی در شب برای تریدرهای تازه کار، مناسب نیست

 به طور کلی از دارایی های زیانده دوری کنید 

  اگرچه نیازی نیست در مورد هر سهمی که معامله می کنید اطلاعات زیادی داشته باشید، اما باید از شرکت هایی که ریسک شکست بالایی دارند آگاه باشید و از آنها دوری کنید.

  مراقب زیرِ یک سِنت ها باشید

  در بازارهای سهام بین المللی، سهم‌های با قیمت پایین می‌توانند درصد سود زیادی را به تریدر ها بدهند، اما به یاد داشته باشید که اغلب این نوع سهم ها در معرض خطر پیشرفت‌های منفی شرکت ها هستند یعنی اینکه احتمال اتفاقاتی مثل انحلال شرکت، برکناری مدیریت شرکت یا توقف معاملات در مورد سهام زیر یک سنت، بسیار بیشتر از سایر انواع سهام است.

  از دستورات شرطی استفاده کنید

  برای تریدرهای تازه کار، بسیار مفید است که توان قراردادن سفارش هایی را داشته باشند که به محض معامله، پیشنهاد یا عرضه یک داریی با قیمتی مشخص، به طور خودکار اجرا شوند. این دستورات، همان دستورات شرطی هستند. دستورات شرطی می توانند بخشی از فشار کاریِ روی دوش تریدر کاهش دهند مخصوصا زمانی که چند معامله باز داشته باشد.

  مراقب حد ضرر ها باشید

  اکثر تریدر های باتجربه به شما توصیه می کنند که همیشه حد ضرر داشته باشید. اگر مراقب نباشید، نداشتن حد ضرر می‌توانند منجر به یک رشتۀ ثابت از ضررهای بزرگ شوند. اگر حد ضرر نداشته باشید کار برای شما سخت می‌شود.  قسمت سخت موضوع  این است که تصمیم بگیرید تا کی موقعیت های زیانده خود را نگه دارید و چه زمانی آنها را ببینید. این چالش بزرگی در ترید روزانه است.

داشتن Stop Loss یکی از شرط های لازمه موفقیت در ترید است

در وضعیت ذهنی مناسب ترید کنید

بسیاری به شما خواهند گفت که وضعیت ذهنی شما یک عامل کلیدی در موفقیت معاملاتی است. واضح است که در کار ترید باید به اندازه کافی و برای مدت طولانی، بدون حواس پرتی باقی بمانید. فرقی ندارد جزو تریدرهای تازه کار باشید یا حرفه ای، بدترین زمان برای ترید، وقتی است که تحت استرس عاطفی هستید. بسیاری از افراد پس از وقوع مشکلات در زندگی خود به ترید روی می آورند، به عنوان مثال، زمانی که به تازگی زیان زیادی در اثر اخراج شدن از شغل سابق خود یا طلاق گرفتن از همسر خویش داشته اید به هیچ وجه نباید ترید کنید.

نه خوش بین باشید و نه بدبین، واقع بین باشید

داشتن دیدگاهی متعادل در معاملات در همه بازارهای  مالی، لازم است. اگر بیش از حد مستعد خوش‌بینی هستید، متوجه می‌شوید که اغلب پول زیادی را هدر می دهید. همچنین اگر بیش از حد محتاط باشید، بهترین فرصت ها را از دست خواهید داد

یک معامله گر خوب، تقریباً همان کاری را انجام می دهد که یک ملوان با قایق کوچک خود انجام می دهد. وقتی در آبهای پر تلاطم به جلو می‌رود، متوجه می شود که چه زمانی یک تندباد سنگین در شرف وقوع است و آماده است تا از آن بهره برداری کند. او یاد می گیرد که به طور غریزی قضاوت کند که چه زمانی سخت پارو بزند و چه زمانی تنها از امواج، دور بماند.

 

کارِ محکم کردن از پر کردن است

برای اینکه از جمع تریدرهای تازه کار خارج شوید و تبدیل به یک تریدر با تجربه تر شوید باید یک دوره طولانی را برای آموزش به خود اختصاص دهید. اگر می خواهید مهارت کافی برای موفقیت را کسب کنید، باید حداقل شش ماه را صرف تمرین مداوم روزانه کنید. بدانید که ممکن است 2-3 سال طول بکشد تا به سود پایدار برسید. تا آن زمان باید به صورت پیوسته، مهارت های خود را توسعه می دهید.

image

برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال یا هر بازار مالی دیگر باید تلاش کنید و صبور باشید

توصیه آخر به تریدرهای تازه کار: صبور باشید

باید بدانید که کلید اصلی موفقیت در ترید، صبر است. بسیاری از معامله‌گرانی که با آنها مصاحبه شده است، گفته اند که صبر نقش مهمی در موفقیت آنها بازی کرده است.  کتاب "خاطرات یک اپراتور سهام" در مورد یک معامله گر افسانه ای به نام جسی لیورمور نوشته شده است. در این کتاب  به نقل از این تریدر آمده است که «این کار من این نبود که پول در بیاورم، بلکه کار من نشستن و صبر کردن بود.» بنابراین همه تریدرهای تازه کار نیز باید به عنوان قدم پایانی، صبر و شکیبایی را در خود تقویت کنند.

کلام آخر

تریدرهای تازه کار اگر بتوانند بر اکثر موارد فوق الذکر تسلط داشته باشید، در نهایت می‌توانند در کار ترید، موفق شوند.  اما رعایت نکردن هر یک از این موارد، شاید مسیر موفقیت را برای این افراد ناهموار تر کند. عنوان تریدر تازه کار نباید زیاد با یک تریدر باقی بماند و با کسب تجربه و مهارت بیشتر از این مرحله عبور کند.


نام صرافی تخفیف کارمزد لینک ثبت نام
کوینکس دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوکوین دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
اوکی اکسچنج خارجی دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
اوکی اکسچنج ایرانی دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
اشتراک گذاری

دیدگاه شما

اولین دیدگاه را شما ارسال نمایید.